Přeskočit na obsah

Jan Dohnal

Mgr. Jan Dohnal, 42
místostarosta
Hrabůvka
člen Občanské demokratické strany
navržen Občanskou demokratickou stranou

Narozen v Ostravě (1980). 

Vyrůstal v Ostravě – Hrabůvce, kde také absolvoval Soukromé šestileté gymnázium. Pokračoval studiem na Ostravské univerzitě v oboru Demografie a následně i v magisterském studiu Sociální geografie a regionální rozvoj, zakončeném promocí v roce 2004. 

Své prvotní zkušenosti s podnikáním v realitní oblasti ještě během studia zúročil i ve své následné profesionální kariéře spoluprací s česko – rakouskou realitní kanceláří IET Reality. V roce 2008 pak stál u zrodu realitní kanceláře Promet Real ze skupiny Promet Group a.s. V témže roce se stal spolumajitelem společnosti Carroll & Dohnal s.r.o., která se vedle běžné realitní činnosti specializuje na obchod s komerčními nemovitostmi, sklady a kancelářemi. Podílel se i na přípravě a realizaci několika developerských projektů. 

Se svým vstupem do ODS v roce 2001 se začal aktivně angažovat v komunální politice, což mu také umožnilo postupně získávat  zkušenosti v různých funkcích. V roce 2002 byl zvolen zastupitelem pro Ostravu – Jih, kterým je dodnes. V letech 2006 – 2014 působil jako neuvolněný  člen rady tohoto městského obvodu a po volbách v roce 2018 se stal místostarostou, do jehož gesce spadají úkoly na úsecích strategického rozvoje, oblast sociální péče a sociálně právní ochrany dětí. Od roku 2004 stál také po několik let v čele jím založeného občanského sdružení Mladých konzervativců. V letech 2013 – 2020 vykonával funkci předsedy ODS na Ostravě- Jihu a  od roku   2020 už stojí v čele celé ostravské organizace ODS. Nyní kandiduje v komunálních volbách jako lídr koalice SPOLU na primátora statutárního města Ostravy. 

S manželkou Denisou vychovávají své dvě děti – kluky ve věku 10 a 15 let. Ve volném čase se aktivně věnuje sportu (cyklistika, lyžování). 

Motto: „Uprostřed každého problému se nachází příležitost.

Facebook / Twitter

Co pro Vás mohu udělat?

Je nějaké téma, které Vás pálí? Navrhněte svou prioritu.

Navrhnout prioritu