Přeskočit na obsah

Dubina

Dubina je hustě zasídlená část našeho obvodu, to však neznamená, že bychom zde měli trávit čas s nechutí nebo se odsud chtěli odstěhovat. Je pro nás důležité se zaměřit na atraktivitu bydlení v této lokalitě. Chceme zvelebit vnitrobloky i okolí domů. Klíčová je pro nás i výstavba parkovacích míst. Sídliště bylo koncipováno tak, že by mělo být jedno auto na dvacet obyvatel. Dnes je situace v poměru jedno auto ku třem lidem, a proto musíme pokračovat v hledání parkovacích míst, ale také ve výstavbě parkovacích domů. Je pro nás rovněž důležité abyste se v této části obvodu cítili bezpečně. Prostě Lepší Dubina.

Priority pro Dubinu

 • Zvelebíme vnitrobloky
  Chceme abyste se v okolí vašich domů cítili dobře a bezpečně, zajistíme aby v jednotlivých vnitroblocích vznikala místa k odpočinku, ale i sportování. Opravíme lavičky, vybudujeme hřiště nebo třeba grill pointy. Zároveň budeme motivovat jednotlivé vchody k budování zahrádek a předzahrádek.
 • Už žádné další varny
  Budeme tlačit na městskou i státní policii, aby v případě vyhledávání a odhalování varen byli důslednější. Není možné aby policie monitorovala existující varnu a ta poté explodovala. Rovněž zajistíme větší prevenci.
 • Rekonstrukce haly na Dubině
  Na Dubině zajistíme kompletní rekonstrukci sportovní haly. Chceme aby odpovídala nejnovějším trendům, a především aby byla energeticky udržitelná. Počítáme se zvětšeným zázemím i využitím solárních panelů.
 • Chodníky. Cesty. Cyklostezky.
  Budeme pokračovat v navyšování rozpočtu na opravu chodníků a cest. Není možné, aby některé části nebyly více než 30 let opravené. Propojíme a zkvalitníme současnou soustavu cyklostezek, tak aby cyklisté nemuseli využívat silnici.

Zobrazit další obvod

Co byste zde vylepšili vy?

Je nějaké téma, které vás pálí? Řekněte nám ho a my se ho pokusíme vyřešit.

Navrhnout prioritu